View this post on Instagram

Vodafone Park eski açık tarafında bulunan Beşiktaş Müzesi'ndeyiz⚽ Beşiktaş Futbol takımın 1920-1980 yılları arası giydiği formalar ve 132 desibel ile kırılan ses rekorunu canlandıran oda ile başbaşa bırakıyoruz🌟 ———————————————————————————————– #neverstopexploring #ig_today #wanderlust #exklusive_shot #thecoolmagazine #beşiktaşmüzesi #lesphotographes #takeoverinspiration #mobilemag #freeyourmind #wanderfolk #bw #theoutbound #getoutstayout #lifeofadventure #doyoutravel #dametraveler #çarşı #naturelovers #nature_brilliance #karakartal #fantastic_earth #awesome_earthpix #instadaily #nevergetbored #besiktas #roadtrip #istanbul #hdr #igdaily

A post shared by Tatiliyet.com /Emir Ergin (@tatiliyet) on

 

Yazımızda;

Beşiktaş Müzesi Nerededir, Beşiktaş Müzesi Çalışma Saatleri, Beşiktaş Müzesi Giriş Ücreti, Beşiktaş Müzesi Hakkında

bilgileri anlattık.

Yaklaşık 10 yıl önce Old Trafford gezisi yapmıştım. Açıkcası o zamanlar blog takip etmezdim. Çok araştırma yapmadan yeni yeni gezmeye başlamıştım. Gerçi cep telefonlarında da internet yoktu. Arkadaşlarla Londra’dan kuzeye doğru yolculuk yaparken Manchester şehrine de uğradık. İngiliz arkadaşlar ne var ki Manchester’da niye gidiyorsunuz diye sorduğunda tek cevabımız futbol olmuştu. Stada merkezden yürüyerek gittik. Aramzıda konuştuk. Maç yok etkinlik yok heralde tek başımıza etrafa bakar döneriz. Old Trafford tüm görkemiyle uzaktan göründükçe heyecanlandık. Hem de takım çok iyi bir dönemindeydi. Ronaldo vardı… Stadın önüne geldiğimizde kalabalık bizi şaşırttı. O dönemlerde yaşayan stad fikrine alışkın değildik. Kapalı büfeler beklerken yüzlerce Asyalı turist gördük. İşte o gün  biz neden bunu yapmıyoruz derken 10 yıl sonra Boğaz’ın incisinde benzer bir tabloyla karşılaşmak beni mutlu etti.

Şeref Turu yapamadım. Bu turda basın tribünü, soyunma odaları ve çıkış tünelini rehber eşliğinde görmek mümkündür. Asıl eğlenceli olan kısmı da bu taraftır. Old Trafford stadında yedek kulubesine oturduğumda ve soyunma odasında asılı formaları gördüğümde nerede olduğumu daha iyi hissetmiştim. Geri kalan kısımlar Beşiktaş Müzesi’nde olduğu gibi müze kısmı ve küçük bir interaktif alandan oluşur. Beşiktaş Müzesi’nde ses denemesi yapacağınız ve karaoke ile marşlar söyleyeceğiniz bir oda bulunuyor. Ek olarak da 3d gözlükle sanal olarak saha içerisinde roller coaster ile deneyim yaşıyorsunuz. Midem bulandı,başım döndü! Ama adrenalin iyidir…

 

Beşiktaş Müzesi Nerededir
Beşiktaş Müzesi Nerededir

Beşiktaş Müzesi Nerededir:

Beşiktaş Müzesi Vodafone Park Eski Açık tribün tarafında yer alır. Önünce vale ile otopark hizmeti bulunur. Ayrıca yanında maç günleri haricinde de kafve alabileceğiniz kafe ve Kartal yuvası bulunur.

Beşiktaş Müzesi Çalışma Saatleri:

Ekim-Mayıs Pazartesi hariç her gün 10:00-18:00

Haziran-Eylül Pazartesi hariç her gün 10:00-18:00

1 Ocak ve dini bayramların 1. günü müze kapalıdır. Maç günleri ise takımlar stada gelmeden 2 saat önce müze kapatılır.

Beşiktaş Müzesi Giriş Ücreti:

Tam bilet 25 TL indirimli 15 TL

TFF kartı, Sarı Basın Kartı ve Fifa kartı olanlar ile şehit yakınlarına giriş ücretsizdir. Klup üyesi olmanız ücrettte değişklik yapmıyor.

Beşiktaş Müzesi Ulaşım:

Deniz yoluyla veya kara yoluyla Beşiktaş’a gelerek Dolmabahçe yönüne yürünebilir. Tramvay-Deniz yolu ve kara yoluyla Kabataş üzerinden de yürüyerek birkaç dakikada ulaşmak mümkündür. Taksim’den  Gümüşsuyu yönüne ilerleyerek 5 dakika içerisinde Eski Açık önüne varabilirsiniz.

Beşiktaş Müzesi Gezisi

Bir cevap yazın