Reklamlar

Akyarlar Bodrum Gezilecek Yerler yazımızda, Turgutreis ile Ortakent arasına sıkışmış Aspat ve Bağla gibi küçük ve bu nedenle de tenha olmasından dolayı huzur dolu Akyarlar’ı anlatacağım. Sonrasında Tarık Akan’ın Evi, Akyarlar ulaşım, Akyarlar restoranlar, Akyarlar plajları hakkında kısa bilgiler geçeceğim.

Akyarlar Tarık Akan’ın eviyle anılmaktadır. Akan vefat etmesine rağmen ev hala duruyor. Aslında o alanda çok fazla ev yok. Yanlarında Camelot otel yer alır. Denize sıfır taş ev ilk yıllar ziyaretçi akının uğradı. Aksine şu anda tenha olan evde hüzün hakim. 2016 vefat sonrası sokağa da ismi verilen Tarık Akan’ın anısı hala Akyarlar’da yaşar. 1949 doğumlu Türk Sinemasının önemli ismi 23 yıl burada yaşamıştır. Akan’ın çocukluk arkadaşı 90’lı yıllarda aldığı bu ev için ” Akyarlar’ı çok seviyordu, onun için bir cennetti.” demiş. Gerçekten de burası cennet diye tanımlanır.

Tarık Akan Evi’nin ve daha doğrusu Akyarlar’ın gün batımı enfestir. Oturup saatlerce izlemeye değerdir.

Akyarlar Bodrum Gezilecek Yerler

Mahallede 3 tane kaliteli balık restoranı var. Aşağıda yani limanda Mahmut’un Yeri, girişte daha doğrusu yukarıdaysa Mehtap ve Fener Restoranları sıralanmaktadır. Manzaraları özellikle gün batımında farklı olur. Taze balık ve mezeler eşliğinde sohbetler edilir. Aşağıda limanın köşesinde de Liman Cafe hizmet verir.

Kısa bir yürüyüş yolu sonrasında kumluk alanla devam eden yolda oteller sıralanıyor. Turgutreis tarafına geçerseniz Akçabük Tatil Köyü ve okul önü plajında denize girenler gözükür. Akçabük Tatil Köyü Xanadu Otel’e kadar uzanır. Devremülk sistemiyle ev satın alınır. Girişte Şok Market’ten alışveriş yapabilirsiniz. Çünkü bunun dışında Aspat tarafında Migros var. Aksi halde tekelden veya Turgutreis merkezden ihtiyaçlarını gidermeniz gerekecek.

Bölgede çok sayıda halk plajı var. Plajlar taşlıktır. Okul önünden veya Akçabük içinden ücretsiz giriş yapabilirsiniz. Deniz tertemizdir. Eğer merkezden giriş yapmak isterseniz tekneler olduğu için alan daha dardır. Kos adasına bakan taraftan da denize girmek mümkün. Fakat burası da daha hareketli sudur.

Bonus:

Bunlara ek olarak Akyarlar’a çok yakın mesafede Aspat yer alır. Aspat’ta Anthaven adında bir site ve çevresinde Küçük Venedik diye bilinen bu yerde harika mekanlar ziyaretçilerini beklemeye başladı. Alkollü mekanların dışında Kahve Dünyası, D&R ve Bitez Dondurmacısı yer almaktadır.

Buralara kadar gelmişken Bodrum merkeze de uğramadan olmaz: Bodrum Tarihi Yerler Gezisi

Akyarlar – Turgutreis – Bodrum dolmuş saatleri

Akyarlar Bodrum Gezilecek Yerler
Etiketlendi:

Bir yanıt yazın