Bath Royal Crescent

Bath İngiltere

Reklamlar

Bath İngiltere

Bath İngiltere

Roma Hamamı England
Roma Hamamı England

 

Bath İngiltere

Romantik, balayınızı geçirebileceğiniz bir muhteşem bir şehir. Aşık olabileceğiniz veya sevdiğinize evlenme teklif edebileceğiniz her yerinden duygusallık akan küçük kent aslında çok bilinmez. Çok duyulmamış fakat gerçekten de 2 günü dolu dolu yaşayabileceğiniz huzur dolu yer. Özellikle Stonehenge’e yolunuz düşerse buraya da uğramalısınız.

Bath İngiltere’ nin güneybatısında yer alır. Roma döneminden kalma hamamı ve küçük hediyelik eşyaları ile ünlü küçük bir yer. UNESCO Dünya Mirasları listesinde bulunmaktadır.

Bath İngiltere
Bath İngiltere

Roman Bath

Burada bir Roma Hamamı (spa merkezi-Roman Bath) bulunmaktadır. Harika bir mimari Bath’ın merkezinde, kilisenin (Bath Abbey) yanında yer almaktadır. Ücretli olarak burayı ziyaret edebilir, suyun kaynağını görüp, kaynaktan gelen suyu içebilirsiniz(tadı çok kötü). Avon nehri üzerinde Pulteney köprüsü yer almaktadır. kendinizi İtalya’da hissedebilirsiniz. Bu nehrin kenarında kahve içebileceğiniz küçük bir kafe yer almaktadır.

Royal Crescent Bath
Royal Crescent Bath

Royal Crescent :

18. YY da John Wood tarafından yapılmış binayı ve önündeki parkı mutlaka görmelisiniz. Süs havuzları, mimari ve dükkanları ile çok şık bir görünümü vardır.

Ünlü Yazar Jane Austen Centre:

Aşk ve Gurur, Emma gibi kitapların yazarı Austen bir dönem Bath’ da yaşamıştır. Burası birçok romanına esin kaynağı olmuştur. Burada yaşayıp da aşık olmamak, aşkını da yazıya dökmemek mümkün değil! Şu an yaşadığı yer müzedir ve ücretli olarak ziyarete açıktır.

Fotoğraflara baktığınızda sizin de aynı hislere kapılacağınızı düşünüyorum. Küçük İngiliz fırınları, kahve içebileceğiniz küçük mekanlar, barlar, müthiş mimari… Gün içinde taş kaplı yollardan nehir kenarından parklara doğru yürüyerek ,nehrin kenarında kahve içmek tarifsiz bir şeydir. Trafik, hava kirliliği, gürültü kesinlikle yok! Az bilinmesi sizi yanıltmasın. Bir az doğayla baş başa kalmak istiyorsunuz, sessizliği seviyorsanız ve mimariye hayransınız burası tam size göredir.

Fotoğraflar eski teknoloji ile çekildiği için çok iç açıcı değil. Sokakların güzelliğini anlamanız için gece gündüz yürümeniz gerekir… Romantik şehir olur mu? Olur. İnanın çok özel bir yer.

Bath by webbaviation.co.uk
Bath by webbaviation.co.uk

 

 

 

Bir cevap yazın