Beşiktaş İç Saha Maçları Ankara

Bir Garip Maç (Ankara’da Beşiktaş-Sivas)

Reklamlar

Beşiktaş Sivas Maçı

Beşiktaş Sivas Maçı Osmanlı Stadı Ankara

 

Beşiktaş Maç Hikayesi
Beşiktaş Maç Hikayesi

Beşiktaş Maç Hikayesi

19.10.2014 tarihinde Beşiktaş – Sivas iç saha lig maçımızı izlemek için ev sahibi ekip taraftarı olarak yollara düştük. Yollara düştük derken mübalağa yapmıyorum.  Gerçekten uzun bir yola çıktık. Kombine sahibi 5 arkadaşın yaklaşık 440 km’lik yolculuğu maç sabahı 07:00’de başladı.

Osmanlı Stadı
Osmanlı Stadı

Yolculuklar hep bildiğiniz gibidir. Gün tostla başlar, şoför araç kullanır ve yolcular uyur. Arada bir de tuvalet molası verilir. 111 yıllık kulüp Beşiktaş’ın cezası olmamasına rağmen ve gidilen stadın bir artısı olmamasını da eklersek bu kadar yol gidilmesi ise bildiğiniz gibi değildir. Ankaraspor’un isminin Osmanlı Stadı olarak değişmesinden sonra, Yenikent Asaş Stadı da isim değiştirmiştir. Şehrin dışında kalan stada giden yollarda tüm tabelalar kısa süre içerisinde isim değiştirmiş. Merak etmeyin Camp Nou gibi bir stattan bahsetmiyorum. Sadece iyi zemine sahip, İngiltere Championship takımlarının oynadığı statlara benzer şekilde tasarlanmış 19.000 seyirci kapasiteli Ankara’nın dahi şehir merkezine uzak bir yeri tercih ettik. Gerçek nedenler çok karışık. Vodafone Arena yetişmemiş olabilir. Ama bunlar Beşiktaş’ın iç meseleleridir. Eğer lig maçını izlerken askerdeki arkadaşımı ve askerde arkadaşımız olanı ziyarete gidiyorsak, Anıtkabir’i de unutmayalım diyerek rota oluşturuyorsak oturup uzun uzun düşünmek gereklidir.

Beşiktaş Sivas Maçı

Beşiktaş Osmanlı Stadında
Beşiktaş Osmanlı Stadında

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak ülke olmak için ilk adaylık başvurusu 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’na da aday olan Türkiye tarafından yapılmıştır. Görünüşe göre turnuvayı biz düzenliyor olsaydık sahamız bir haftada iki maç kaldırmaz diyen yöneteci isyanlarıyla çınlayacak ve milli takımlar da bir sonraki maçları için 440 km öteye sürgün edilecekti. Devamında da Elazığspor duyuru yaparak Avrupa Şampiyonası ekiplerine kapılarını açtığını iletecekti.

Beşiktaş Sivas Maçı Beşiktaş taraftarı Osmanlı Stadında
Beşiktaş Sivas Maçı Beşiktaş taraftarı Osmanlı Stadında

Maalesef durum bundan ibarettir. Herkes şapkasını önüne koyup düşünmeli ve Beşiktaş taraftarı bugünü asla unutmamalıdır. Futbol asla futbol değildir. Taraftar olarak sadece mücadele eden bir takım izlemek uğraştık. Ama saha dışında da onlarca olay dönüyor. Siyaset, iş dünyası ve ekonomi futbolun babası olmuştur. Ama biz hiç görmesek de toprak sahada oynayan Baba Hakkı ruhu ile futbola aşık olduk.

 

 

 

 

İsim açılış maçı Beşiktaş’ın Sivasspor’ u 3-2 yenmesiyle sonuçlanmıştır. Gittiğimize değdi mi? Tabi ki değdi. Şu videodaki anı yaşamak için her yere gidilir!

Bir cevap yazın