Midyeci Şehmus

Bodrum Gündoğan

Reklamlar

Bodrum Gündoğan

Tatiliyet Emir Ergin
Tatiliyet Emir Ergin

 

Aşağıdaki yazıda Bodrum Gündoğan gezilecek yerler, Gündoğan konaklama, Gündoğan ulaşım, Gündoğan oteller, Gündoğan hava durumu, Gündoğan plajları hakkında bilgiler yer almaktadır.

Gündoğan Gezilecek Yerler
Gündoğan Gezilecek Yerler

Gündoğan Bodrum

Bodrum merkeze 25 km uzaklıktaki köy Yalıkavak ve Türkbükü arasında yer alır. Yalıkavak ve Türkbükü normal trafikte araçlarla 15-20 dakika sürmektedir. Küçük bir pazarı, çok sayıda plajı,restoranı,oteli,tatil siteleri ve süper marketleri (2 Migros,Carrefour ve A101) olan köy Bodrum’un diğer köylerine göre daha sakin ve sessizdir. Gece hayatı yok denilecek kadar az olan Gündoğan’da daha çok çocuklu aileler ve orta yaş üstü yerli turistlerle karşılaşacaksınız. Takı ve hediyelik eşya satan küçük bir de çarşı bulunur.

Gündoğan Denize Sıfır Cami

Gündoğan dendiğinde camiden bahsetmeden olmaz. Türkiye’de en denize sıfır cami olarak haberlere konu olan Cami’nin önünde 1 metrelik kaldırım ve sonrasında 1 metrelik plaj yer alır. Plajda insanlar güneşlenirken bir yandan da içeride namaza devam edilir. Caminin resmi için tıklayınız…

Ege ve Akdeniz’i ayırmak mümkün değildir. Ama Bodrum’un özellikle Gündoğan gibi kuzey kısımları kesin olarak Ege denizine bağlıdır. Deniz biraz tuzludur.

Bodrum Haritası Kaynak: http://www.geziresim.com/
Bodrum Haritası Kaynak: http://www.geziresim.com/

Gündoğan Ulaşım

Milas Havalimanı ile Gündoğan arası özel araç ile yaklaşık 45 dakika Bodrum Merkez ise 25 dakika sürmektedir. Haftasonu ve akşam trafiği süreyi uzatır. Özel aracınız yoksa havalimanından kalkan Muttaş otobüsleriyle Torba kavşağında inebilir ve taksiyle devam edebilirsiniz. Alternatif olarak Bodrum otogarda inerek minibüslerle Gündoğan’a varmak da mümkündür.

Gündoğan Konaklama / Gündoğan Oteller

Gündoğan Konaklama
Gündoğan Konaklama

Haftalık ve aylık olarak kiralayabileceğiniz site içi evlerle beraber çok sayıda otel de barındırır.

Hotel Baia

Cennet Park

Mivara Luxury

Green Beach

Cape Bodrum

Vita Bella

Catamaran Otel

 

Gündoğan Mekanlar / Gündoğan’da Ne Yenir?

Midyesi Şehmus Gündoğan
Midyesi Şehmus

Midyeci Şehmus bölgenin en ünlü mekanlarındandır. plajda güneşlenirken el arabası ile servis de yapar. Ama akşam saatlerinde belki 50 masası olan mekan dolar taşar. Midye ile çok farklı lezzetleri barındıran mekanın menüsünde yer alanlar:

Midye Tava

Midye Dolma

Beşamel Soslu Midye

Midyeli Makarna

Lokmacı Ana: Taze lokma dökerler. Yumuşak ve lezzetlidir.

Bitez Dondurmacısı: Bir kaç farklı yerden dondurma aldım. En iyisi ve çeşidi bol olanı Bodrum’un genelinde ünlü olanı da Bitez dondurmacısıdır.

Pizzacı Avni: Odun fırınında yapılmış, yanında salata ile ikram edilen bol çeşitli pizzasıyla ünlüdür.

Mandalinalı Bodrum Gazozu

Oteller akşam saatlerinde şezlongları kaldırarak masalar kurarlar. Balık restoranı olarak buraları tercih edebilir veya bizim gibi balık restoranlarıyla meşhur Gümüşlük’e yol alabilirsiniz.

Gündoğan Hava Durumu

Bodrum Gazozu
Bodrum Gazozu

En sıcak ve kalabalık dönem Haziran-Temmuz ve Ağustos aylarındadır. Deniz suyu serin olmasına rağmen plajlar çok sıcaktır. Yaz aylarında akşamlar biraz serin olmakla beraber gündüzleri genelde sıcaklık 25-35 derece arası olmaktadır. Yıl genelinde bahar ayları da ılık geçer ve ağır bir kış hiç bir zaman bölgeye uğramaz.

 

 

 

 

 

Gündoğan Plajları

Halk plajı bulunur. Ama genelde erken saatlerde dolar. Eğer kaldığınız otel veya evin kendi plajı yoksa otellerin plajına ücret karşılığı oturabilirsiniz. Biz Cennet Park oteli tercih ettik. Tavsiyem şezlong ücreti ödemek yerine gün içerisinde öğle yemeğinizi otelde yiyeceğiniz belirtin. Böylece sadece yediklerinizin ücretini ödersiniz. Cennet Park otelin de pide ve pizzası oldukça lezzetlidir. Diğer lüks olmayan otellerde de benzer uygulamalar var. Gündoğan Cami’ni orta nokta kabul edersek Cennet Park tarafının Baia otel tarafına göre her bakımdan daha az lüks ama daha uygun olduğunu göreceksiniz. Tercih size ait…

Cennet Park otelin önünde su sporları alanı bulunur. Para Sailing, muz ve elektrikli gezi botu kiralayabilirsiniz.

Gündoğan’a gelmişken yakın köylere de uğramayı unutmayın. Yalıkavak Marina’da lüks yatlarından arasında kahve içme, Gümüşlük’de balık yeme ve Türkbükü sahilde Casita ve Bodrum Mantı’nın lezzetlerinden tatmayı unutmayın…

 

https://www.instagram.com/p/BWvaswQB1uT/?utm_source=ig_web_copy_link

Bir cevap yazın