Çamlıca Kulesinde Yemek

Reklamlar

Çamlıca Kulesinde yemek yiyerek Boğaz’a bakmak harika bir keyif…

Çamlıca Kulesinde Yemek
Çamlıca Kulesinde Yemek

 

Kule Hakkında

Yemeğe geçmeden önce yazıda Çamlıca Radyo &TV Kulesi’ne ulaşım, Çamlıca Kulesi restoran rezervasyonu, kuleye giriş bilgisi ve  en son olarak Çamlıca’ya ulaşım hakkında bilgiler paylaşacağız.

Çamlıca Kulesinde Yemek ve Öncesi
Çamlıca Kulesinde Yemek ve Öncesi

Yemek videomuz için tıklayınız…

İstanbul Anadolu yakasında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne yolundaysanız uzun yıllardır dağınık kuleleri görmüşsünüzdür. Hatta önünden geçerken bazı radyo frekansları cızırtı yapardı. Dağınık dağınık duran küçük Eyfel Kulesi gibi olan kuleler aslında yayıncılık için kurulmuş. Yeni kule 2017 yılında kurulmuş, 2020 yılında yayın vermeye başlamış. Eski kule bazı yüksek tepelerden gözükürdü. Bir süre sonra yeni yapılan yüksek binalar görüşü kapadı. Şimdiki kuleyse sanırım her yerden gözüküyor!

İlk olarak şunu belirtelim, kulenin şıklığı veya çirkinliği hakkında çok tartışma yapılıyor. Maalesef ülkede iki taraf var. Konu her zaman siyasi bir kişilik kazanıyor. Kulenin eski halinin “çirkin” olduğuna hem fikir olabiliriz. Evet, güzellik ve çirkinlik görecelidir. Ama bazı sonuçlar da net denebilir. Böyle mi olmalı? Tabi, bunun cevabını bilmiyorum. Berlin TV kulesi de benzer bir görüntüye sahip. Sonuç olarak bunu mimarların ele alması daha doğru olur. Özetle teknik bilgim buna yeterli değil demek daha doğrudur. İkinci konuysa üst katın restoran, kafe ve gezi alanı olmasıysa üretim yapması açısından önemli. Vatandaş olarak dikkat etmemiz gereken kulenin maliyeti ve yapının kar/zarar kısmıdır.

Çamlıca Kulesinde Yemek
Çamlıca Kulesinde Yemek

Kule Özellikleri

Deniz seviyesinden yüksekliği 587 m’dir. Restoran katı olan 40.katın yüksekliğiyse 398 metredir.

 

Seyir Katı 1 : 366.5m 33.Kat
Seyir Katı 2 : 371.0m 34.Kat
Restoran 1 : 393.5m 39.Kat
Restoran 2 : 398.0m 40.Kat

Güvenlik nedeniyle kulede dürbün gibi ek materyale izin verilmez. Rezervasyon yapmanız bekleme sürenizi kısaltır. 10 kişilik 2 asansör var. Açık alan yok. Buna bağlı olarak da sigara içilmesi yasaktır. Rezervasyonlar sadece online olarak ve ödeme yapılarak ezervasyon.www.360kule.com üzerinden sağlanır. Bunun yanı sıra restorana da gitseniz giriş ücretini ödemek durumundasınız. Kalan kısım sizin harcamalarınız ile netleşir. Fiks menü bulunmuyor. Serpme kahvaltı ve ana yemekler var. Yemek kalitesi orta seviyededir. Pişman olacağınız bir yemek karşınıza gelmez.

Lakin çok da beklenti yaratacak veya tekrar gitmenizi sağlayacak özel bir yemeği de yok. Ödeme yaparken %10 servis bedeli de ek olarak alınır. Ada tarafı gün boyu güneş alıyor. Ayrıca camlar da biz gittiğimizde çok kirliydi. Bu konuyu da göz önünde bulundurarak masa seçerken bu konuya dikkat etmeniz gerekir. Biz gittiğimizde sadece bir tarafın camları temizdir.

Otopark var. Farz edelim ki otopark dolu. Bu durumda endişe etmeyin. İşlek bir yol olmadığı için yol kenarına da bırakabilirsiniz. Kuleye ulaşmak için biraz yokuş çıkıyorsunuz. Bu arada bu alanda otel içi araçlara benzeyen araçlar var. Özellikle yürüyecekseniz bekleyebilirsiniz. Bir engeliniz yoksa yürünebilecek kadar uzaktır. Kuleye vardığınızda karşılama masasına rezervasyonu iletmeniz ve asansöre yönelmeniz yeterli. Asansörde görevli yardımcı oluyor. 3 kat olduğu için karışıklık yaşanmıyor. Önce gözlem katı, sonra kafe ve son da restoran katına asansör yöneliyor. Panoramik asansör hızlıca üst kata çıkıyor. Bebek arabasıyla da çıkabilirsiniz.

Çamlıca Kulesinde Yemek ve Evlilik Teklifi
Çamlıca Kulesinde Yemek ve Evlilik Teklifi

Çamlıca Kulesinde Yemek Giriş Ücreti:

Tam: 60 TL
İndirimli: 30 TL (25 yaş altı öğrenci, 65 Yaş üstü, engelli, 1.derece şehit yakını)
Hızlı Geçiş: 100 TL
Yabancı: 120 TL
Yabancı Hızlı Geçiş: 200 TL

Kule Çalışma Saatleri:

Hafta içi ve sonu 10:00 -22:00

Çamlıca Ulaşım:

Altunizade Metro çıkışı, Akasya Avm ve Emaar Square’den ring seferler vardır. (Yaklaşık her saat)

Otobüs
129T
34AS
34Z

Restoran Rezervasyon:

Kesinlikle rezervasyon ile giriş kabul ediliyor. Rezervasyon link yazının sonundadır. 19:00 sonrası saatlere 6 yaş altı alınmamaktadır. Bunun dışında bebek arabası ile de giriş yapmaya müsait.

Kafe:

Eğer yer var ise rezervasyonsuz girebilirsiniz.

İletişim:

0216 912 34 00 – Restoran: 0216 440 40 40

Çamlıca Kulesi Güncel Giriş Ücretleri

Kule Manzarası
Kule Manzarası
Küçük Çamlıca
Küçük Çamlıca
Çamlıca Villaları
Çamlıca Villaları
Gökyüzünden Ataşehir
Gökyüzünden Ataşehir
Gökyüzünden İstanbul
Gökyüzünden İstanbul
Gökyüzünden Çamlıca
Gökyüzünden Çamlıca
Yeni Çamlıca Cami
Yeni Çamlıca Cami

Bir cevap yazın