Emaar Akvaryum

Emaar Akvaryum Gezisi

Reklamlar

Emaar Akvaryum Gezisi

Yazımızda Emaar Akvaryum Gezisi hakkında detayları paylaştık.

Emaar Akvaryum Giriş, Yazıda Emaar Akvaryum Ziyaret Saatleri, Emaar Akvaryum Giriş Ücreti, Emaar Akvaryum Giriş Ücreti, Emaar Akvaryum Fırsatları, Emaar Akvaryum Ulaşım ve İstanbul Akvaryumları hakkında bilgileri paylaştım.

Emaar Akvaryum Gezisi

Emaar Akvaryum

İstanbul’da 2 tane büyük akvaryum bulunuyordu. Bunlara bir de Emar Square (Çamlıca) alışveriş merkezi içine açılan Emaar Akvaryum eklenmiştir.  Aslında akvaryumdan kastedilen deniz canlılarıyla dolu hayvanat bahçeleridir. Hayvanat bahçeleriyle ilgili yazı ve yorumlarda hep hayvanların  böyle bir tıkılı alanda kalmasından duyduğum rahatsızlığı dile getiriyorum. Bir yandan da gezmeye gelen küçük yavruların mutluluğunu görünce içim içime sığmıyor. Ama sonuçta burada amaç çocukların hayvanlarla tanışması değil ticari sebeplerdir. Empati kurarak olaylara akvaryum canlıları tarafından bakarsak da çok mutlu olduklarını düşünmüyorum. Bakıcıları ne kadar ilgili olursa olsun bir timsahın alışveriş merkezinde yaşayarak ne kadar memnun olabileceğini anlamak için konunun uzmanı olmaya gerek yok.

 

İstanbul Akvaryumları / İstanbul’da Kaç Adet Akvaryum Var?  / İstanbul ‘da Akvaryumlar Nerededir?

  1. İstanbul Bayrampaşa Sea Life Akvaryum
  2. İstanbul Akvaryum Florya
  3. Emaar Akvaryum

Özellikle kış aylarında etkinlik bulmak zordur. Bu nedenle sinemalar doluyor. Ama gezginler için 2-3 saat oturmak zor oluyor… Vücut alışkın değil. Tabi hava biraz müsaade ederse kendimizi sokaklara atıyoruz. Soğuk bir hafta sonu ne yapalım derken yine kendimizi kasvetli ve havasız alışveriş merkezlerinden birinde bulduk. Bu sefer amacımız başkaydı.

Emaar Akvaryum Ulaşım / Emaar Square Ulaşım:

Adres olarak Çamlıca diye belirtilse de Göztepe Soyak ve Libadiye arasında kalmaktadır. Yakınından metro geçmiyor. Ancak Göztepe metro ve dolayısyla Göztepe köprüye araç ile 10 dakikada ulaşılır. Göztepe köprü üzerinden Libadiye tarafına giden tüm minibüs ve otobüsler buradan geçer. Özel araçla gelenler içinse Emar Square’de her zaman yer bulabileceğiniz ücretsiz otopark bulunur.

Emaar Akvaryum Giriş Ücreti:

BİLET TÜRÜ  KAPI FİYATI ONLİNE BİLET
0-3 YAŞ (0-36 AY) ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ
ÇOCUK (3-14 YAŞ) 39,00 TL 35,00 TL
YETİŞKİN 50,00 TL 45,00 TL
ÖĞRENCİ / ÖĞRETMEN 39,00 TL 35,00 TL
65 YAŞ VE ÜZERİ 39,00 TL 35,00 TL

Tablo 2018 yılı Ocak Ayında resmi siteden alınmıştır. http://www.emaarakvaryum.com/biletler

 Emaar Akvaryum Fiyat / Emaar Akvaryum Fırsatlar:

İlk olarak şu dönemde yapılan Vodafone Kampanyasından bahsedeyim. Vodafone Yanımda içerisinde kampanyalara dahil olarak bir bilete bir bilet bedava alabilirsiniz.  Tarafınıza ulaşan kodu gişede paylaşmanız yeterlidir. Hattınız sizin üzerinize olmasına da gerek yok. Gişede bu sorgulanmıyor. Sadece kod geçerli mi diye kontrol sağlanıyor.

Vodafone Yanımda ile Emaar Akvaryum kodu alma:

Vodafone sisteme giriş yapın.

Avantaj cepte alanını tıkla

Emaar Akvaryum fırsatına katıl

Tarafına ulaşan kodu gişede paylaşın

Not:

Bu kod ile online alım yapamadım. Online bilet alımlarında %10 civarı indirim uygulanıyor. Sanırım indirim üzerinden tekrar indirim olacağı için sistem müsaade etmiyor.

Emaar Square içinde de kazı kazan şeklinde inidirim kuponları verilmektedir. Info Desk’e danışınız.

Bunların dışında da gideceğiniz zaman mutlaka fırsat sitelerini kontrol edin. Dönem dönem indirimli bilet kampanyasına dahil oluyorlar.

Tüm fırsatlar için Emaar Akvaryum resmi sayfasını kontrol ediniz.

 

Emaar Akvaryum Açılış Saatleri / Emaar Akvaryum Ziyaret Saatleri:

Emaar Square ile aynı saatlerde 10:00-22:00 arası hizmet vermekte olup son giriş saati 21:00 olarak belirlenmiştir.

Emaar Akvaryum Bölümleri:

Alan 2 katlıdır.

1.Kat:

  • Kayalık Kıyılar: Köpekbalığı ve vatoz türleri, karidesler, kabuklu canlıları gibi zor şartlara dayanıklı canlılardan oluşur.
  • Ana Tank ve Tünel Akvaryum: Fotoğraf çekmek isteyenlerin gözdesi alanda akvaryumda kaplı alan içerisinde yürüyüş yapabilir veya akvaryum kenarında oturup dinlenebilirsiniz.
  • Deniz Anası Galerisi: Neon ışıklı alan karanlıkla beraber görsel şova dönüşüyor.
  • Ormanlar: Yılan, örümcek ve iguana sürüngünlerden oluşur.

2.Kat:

  • Nehirler ve Şelaler: Kağplumbağ, vatoz ve pirnalar
  • Penguen Adası: Sevimli penguenler ve oyun alanı.
  • Timsah Kral: 5 meterlik timsah ile gezi son bulur.

Bir cevap yazın