Gölyazı
Gölyazı

İstanbul’dan Balıkesir tarafına giden yol Gölyazı’nın çok yakınından geçer. Bursa’ya bağlı bu köy bir tweet ile meşhur oldu. ’Bu manzara Avrupa’da olsa Venedik ile yarışırdı’ denecek kadar güzel bir manzarası olan ada (aslında  köprü ile bağlantı olduğu için yarım ada) çok küçük  ve huzurlu bir köydür. Çünkü yerliler daha turizmi keşfetmemiş. Dışarıdan insanlar gelmemiş. Köylüler çok ilgili ve kesinlikle yardımseverler.  Siz de bu güzellik bozulmadan 4-5 saatliğine rotanızı buraya çevirin. İleride dışarıdan gelen insanlar ile bu tek düzelik bozulabilir ve yürürken ‘Gel abi gel! ‘ diye sizi çağıran hediyelik eşya dükkanlarını görebilirsiniz.

Gölyazı Nerededir?

Bursa-İzmir karayolunda  tarihte Apollont gölü diye bilinen günümüz adıyla Ulubat gölü kenarında yer alan tarihte Apollon Krallığının merkezi olmuş Gölyazı, Nilüfer ilçesine bağlıdır. Bu şirin balıkçı köyünde görülmesi gereken noktalar:

Gölyazı Gezilecek Yerler:

  1. Rum evlerini görebileceğiniz kısa bir tur
  2. Deniz kenarında gözleme&çay keyfi
  3. Kayık turu (Nedense su bulanık olduğu için tur içimden gelmemişti)
  4. Ağlayan Çınar (Köyün girişinde sizi selamlar)
  5. Gölyazı girişinde yer alan tepeye çıkıp fotoğraf çek
  6. Aziz Panteleimon Klisesini gör

Sizde yolculuğunuz sırasında 3 saatinizi buraya ayırın. Sonra Mudanya, Trilye veya Bursa merkeze gitmek sizin terciniz. Gideceğiniz yere 3 saat geç gidin fakat Gölyazı’nın havasını soluyun…

 

Gölyazı Foto Galeri

Gölyazı’nda 3 Saatte Yapılacak 6 Şey
Etiketlendi:     

emir ergin

Tatil, tatil ve tatil. Yaşasın Tatiliyet!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir