Amasra – Gezi & Tanıtım Rehberiniz – Amasra.com.tr

Amasra geziniz için aradığınız her şeye Amasra.com.tr’den ulaşabilirsiniz. Görülmesi gereken tarihi yerler, plajlar, şelaleler, milli parkların yanısıra Amasra otelleri ve aileler & çiftler için uygun apart evler bulunmaktadır.

Amasra'da en iyi
deneyimi yaşayın!

Amasra Kent Haritası

Bartın’ın ormanlık yamaçlarla denize ulaşan 60 kilometrelik sahil şeridi olağan üstü doğal güzellikler sergilemektedir.

Bartın plajlarından İnkumu, Amasra Büyük Liman ve Çakraz kumsalları s

Batı’dan Doğu’ya doğru Akçakoca (Mavi Bayraklı Plaj), Kızılkum, Hatipler,Tarlaağzı , Mugada , Güzelcehisar,Bozköy, Akkonak, Göçgün , Karaman (Çambu) ve Tekkeönü (Kurucaşile) plajları yer almaktadır.

Amasra Hakkında Yazılar

Amasra ve çevresinde gezilebilir yerler, plajlar ve yeni keşfedilen tarihi yerler hakkında yazılar.

Amasra'nın en iyi otelleri

Amasra kent merkezinde deniz & orman manzaralı lüx ve standart odalara sahip otellere ulaşabilirsiniz.

Aileler için uygun Pansiyonlar

2020-2021  sezonu Günlük Kiralık Ev Fiyatları 70-300 TL arasında değişmektedir. 29 Farklı daireden istediğiniz daireyi yorumlarına bakarak seçebilirsiniz.

Ortalama Fiyatlar:  70-300 TL

Amasra'da Ne Yenir?

Amasra’nın en meşhur yemekleri, eşsiz tatlarını bu listede bulabilirsiniz. Her yıl yenilenen bu listede bölgede iddiası bulunan tatlar yer almaktadır.

Amasra'da Ne Alınır?

Amasra’da bulabileceğiniz yöresel hediyelikler…

Tarihi Çekiciler Çarşısı’ndan: Yöresel şimşir kaşık, baharatlık, el işi yakma anahtarlık, isimlik , Bartın tel kırması, tepsiler, masaj aletleri, nihale, bal kaşığı vb. Kuşkayası Hediyelik Eşya’dan uygun fiyatlara temin edebilirsiniz.

 

Amasra'dan satın alabileceğiniz hediyelik eşyalar. Şimşir bal kaşığı

Amasra'nın en iyi otellerine göz atın

Çocuklu aileler için gayet uygun bir tatil mekanıdır. Yaz aylarında Büyük Liman ve Küçük Liman bölgelerinde bulunan plajlarda rahatça çocuğunuzu yüzdürebilirsiniz. Gün batımından sonra Yat Limanında kurulan çocuk oyun alanlarında bolca vakit geçirmektedir. 

Çocuklu ailelerin konaklamasında çocuklar için ücret genellikle alınmamaktadır. Eğer Apart evde kalmayı düşünüyorsanız çocuğunuza istediğiniz yemekleri hazırlayabilirsiniz.

Görme ve yürüme engelli vatandaşlarımız yada yürüme zorluğu çeken kişiler için hazırladığımız engelliler için Amasra sayfasını ziyaret edebilirsiniz. .

Bahar’ın tadını çıkartmak, Karadeniz’in yeşilliklerinde dinlenmek, akşam yemeğinde Balığı ve Salatası‘nın eşsiz lezzetini tatmak istiyorsanız en iyi zaman Mart-Nisan-Mayıs aylarıdır.

Kent merkezinde vev çevresinde denize girmeyi düşünüyorsanız en iyi aylar Temmuz-Ağustos-Eylül aylarıdır.

Romantik bir coğrafyada az turist ve sonbahar renkleri için Ekim & Kasım’ı.

Karadeniz’in hırçın dalgaları ve enfes taze balıklar (hamsiler, kefaller vb.) için Aralık, Ocak, Şubat’ı tercih edebilirsiniz.

Evinizin en değerli varlıklarını evde bırakıp tatile çıkmak olmaz! Sizin için en iyi ve uygun fiyatlı evcil hayvanlarla konaklayabileceğiniz yerleri listeledik!